Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6562
Статистика

Онлайн всього: 4
Гостей: 4
Користувачів: 0
Форма входу




Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

Про віддділ

 

 

 

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

В своїй діяльності відділ освіти керується Законом України «Про освіту», «Про дошкільну  освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», концепцією «Нової української школи», державними національними та регіональними освітянськими програмами.

Заходи плану  реалізовуватимуться через надання науково-методичної допомоги, здійсненням контролю за дотриманням установчих документів та фінансово – господарською діяльністю закладу освіти, забезпечення утримання та розвитку матеріально-технічної бази  на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов, забезпечення  відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

 

1.1. Дошкільна та позашкільна освіта

 

В районі функціонує стабільна мережа  закладів дошкільної освіти, яка  на 100 % задовольняє освітні потреби жителів району щодо надання дітям дошкільної освіти. Працює 17 закладів дошкільної освіти. Заклади дошкільної освіти працюють і розвиваються відповідно до Планів розвитку на 2016/2021 роки.

Відсоток охоплення дітей ЗДО зріс у порівнянні з минулим роком на 1% і становить 96%. Всі діти старшого віку забезпечені місцями у ЗДО, відсоток їх охоплення становить -99. Створені відповідні умови для надання якісної освіти у закладах району, налагоджена тісна співпраця з школою, батьками, громадськістю. Покращилося навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення ЗДО, а саме: придбано дитячі, офісні, ігрові меблі(ЗДО «Мрія» с. Плішивець, «Вишенька» Книшівської сільської ради),іграшки,  методичну, дитячу літературу, технологічне обладнання, здійснено ремонт харчоблоку у ЗДО «Світанок» с.Соснівка, замінено віконні блоки у ЗДО «Барвінок» с.Веприк. Заклади під’єднано до мережі Інтернет.

Забезпечено якісну освіту дітей шляхом реалізації базових програм «Українське дошкілля», «Впевнений старт» та варіативних, відповідно до Переліку програм до використання у закладах дошкільної освіти.

 

 

 

Заклади в повному обсязі забезпечені педагогічними кадрами. В штатні розклади уведені посади керівників гуртків( ЗДО «Зернятко» с.Рашівка, «Дюймовочка» Лютенської сільської ради, «Світанок» с.Соснівка, «Ромашка» П-Роменської сільської ради і інші), практичного психолога (ЗДО «Колосок» с.Сари, «Барвінок» с.Веприк), соціального педагога (ЗДО «Світанок» с.Соснівка), вихователя-методиста(ЗДО «Колосок» с.Сари) значно покращило надання освітніх послуг дітям дошкільного віку.

Методичний супровід освітнього процесу здійснюється у 22 ДНЗ.

Рівень методичної роботи з кадрами є високим. Використовуються сучасні, актуальні, інтерактивні методи  роботи для формування методичної компетентності, грамотності педагогічних працівників. Проведення навчання завідуючих ЗДО за прграмно-методичним комплексом «Впевнений старт», засідання районних методичних об’єднань, школи молодого фахівця, презентації досвіду педагогів Прудиус Тетяни Василівни на тему: «Особистісно-орієнтований підхід до розвитку дошкільників шляхом використання пошуково-дослідницької діяльності», Кравченко Валентини Михайлівни «Економічне виховання дошкільників засобами ігрової діяльності в умовах різновікової групи», Рядської Світлани Миколаївни «Розвиток мовлення дітей дошкільного віку засобами художнього слова»,  Чорнобров Валентини Миколаївни «Пізнавальний розвиток дітей дошкільного віку шляхом використання сенсорних матеріалів», семінарів, майстер-класів, творчих звітів ЗДО, тематичних консультацій позитивно вплинуло на підвищення фахової майстерності педкадрів.

Функціонує КУРС: «Дошкілля», електронна реєстрація дітей у заклади дошкільної освіти. На сайті ІСУО https://isuo.org/ (Інформаційна система управління освітою) постійно забезпечується статистична звітність закладів дошкільної освіти та по району.

Презентація роботи закладів здійснюється через сайти відділу освіти, НМЦ, ЗДО, соціальні мережі. Кожен заклад має електронну адресу, що значно покращує обмін інформацією між НМЦ і закладами.

Проблемним залишається науково-методичне забезпечення ДНЗ сучасними посібниками, дидактичним матеріалом, науково-методичною літературою, розвивальним, ігровим матеріалом, комп’ютерною технікою для занять з дітьми.

Основні завдання на 2020 навчальний рік:

- формування професійної компетенції сучасного педагога шляхом проведення інноваційних форм методичної роботи з педагогічними працівниками;

- створення здоров’язбережувального, безпечного, комфортного розвивального середовища у закладі дошкільної освіти з метою формування   життєвої компетентності дошкільника;

-  організація наступності у роботі закладу дошкільної освіти і школи у світлі Концепції «Нова українська школа».                                                      

 1.2. Загальна середня освіта

 

У 2019-2020 н. р. в районі  функціонує 12 закладів  загальної середньої освіти, з них: ЗОШ І-ІІІ ст. – 7; ЗОШ І-ІІ ст. – 5; в яких освітнім процесом  охоплено 1225 учнів.

Заклади загальної середньої освіти працюють і розвиваються відповідно до Планів розвитку на 2016/2021 роки.

В порівняні з попереднім роком  кількість закладів освіти  в районі зменшилася, у зв’язку зі створеням Петрівсько-роменської ОТГ та Краснолуцької ОТГ.

         До 1класу набрано 143 учнів,  кількість  учнів, які зараховані до 10 класу в 2019-2020 році  - 67.

 У  закладах освіти району запроваджені різні форми навчання (денна, індивідуальна, інклюзивна) для повного охоплення ними дітей шкільного віку.

За денною формою навчається 1224 учнів у 12-му  закладах освіти.

         Для 16-ти учнів організовано індивідуальне навчання за станом здоров’я:

У 2019-2020 навчальному році функціонує 54 неповних класів, в яких менше 5-ти учнів. В них  навчається 171 учень за індивідуальною формою навчання.

У 6 закладах освіти організовано інклюзивне навчання:

Великобудищанська СШ I-III ст. – на базі 2 класу;

Веприцька ЗОШ I-III ст. – на базі 2, 3, 5 та 8 класів;

Мартинівська ЗОШ I-III ст. – на базі 4 класу;

Рашівська ЗОШ I-III ст. – на базі 5,2 класів;

ОЗО Сарська СШ I-III ст. – на базі 2 класу.

Ціпківська ЗОШ I-II ст. – на базі 1 класу.

Всього 13 класів, 16 учнів.

Функціонує програма КУРС: «Школа». На сайті ІСУО https://isuo.org/       (Інформаційна система управління освітою) постійно забезпечується статистична звітність закладів загальної середньої освіти та по району; конкурсний вибір підручників. У 2020 році розпочинається поетапне впровадження електронних щоденників та журналів.

 Робота закладів загальної середньої освіти відповідно до річних планів роботи висвітлюється на офіційних шкільних сайтах, які функціонують у кожному закладі загальної середньої освіти.

Діяльність Гадяцького НМЦ відповідно до річного плану роботи висвітлюється на його офіційному сайті http://hadyachnmc.at.ua/

На сайті відділу освіти Гадяцької РДА http://fz-09.at.ua/ здійснюється  електронна реєстрація учнів для участі у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін.

Основні завдання:

Створити  систему освіти в районі, яка б забезпечувала безперервні можливості навчання, яка б на кожному з рівнів, від раннього розвитку і до доросл

 

 

ого життя, забезпечувала можливість мати доступ до якісної освіти і, за потреби розвивати ті компетентності, отримувати ті знання, які є необхідними в сучасному світі.

Вибудовувати  цілісну систему, яка б на кожному з рівнів може підхопити людину і дати їй ті можливості й ті навички, необхідні для успішного професійного та особистого життя. Зокрема

  • продовжити роботу над поліпшенням освітнього простору  ЗЗСО і простору для соціалізації учнів, розвитку опорної  школи (ОЗО Сарська сш І-ІІІ ст.).
  • розвиток освіти направити в русло підвищення цифрової грамотності учасників освітнього простору.
  • 2020/2021 рік – рік  математики.  Значну увагу приділити  розвитку та підвищенню рівня математичної освіти в районі. Здійснювати підготовку медпрацівників та учнів до нових тестів ЗНО з математики у 2021році.
  • продовжувати  розвиток  STEAM-освіти.
  • наскрізне застосування ІКТ в освітньому процесі та управлінні закладами освіти і системою освіти має стати інструментом забезпечення успіху нової української школи

 

1.3. Науково-методична робота (http://fz-09.at.ua/index/naukovo_metodichnij_centr/0-128)

Основні заходи відділу освіти райдержадміністрації, реалізація яких дасть змогу вирішити завдання 2020 року:

- Реалізація положень Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», Указу Президента України від 04.04.2005 № 1013/2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

- Упровадження нового державного стандарту загальної середньої освіти.

- Використання можливостей бюджетів різних рівнів для фінансової підтримки навчальних закладів.

- Удосконалення організації навчання й підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

- Забезпечення впровадження в навчальний процес (педагогічних) електронних програмних засобів, у першу чергу з предметів інваріантної складової частини навчальних планів.

- Модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів та забезпечення такої їх наповнюваності, яка б найкраще сприяла утриманню, навчанню та вихованню дітей.

- Підвищення якості і забезпечення доступності послуг у сфері практичної психології і соціальної роботи.

- Поповнення бази даних обдарованої учнівської молоді, переможців Міжнародних, Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів із метою залучення їх до навчання у вищих навчальних закладах та наукової роботи.

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ 2020 РОКУ,

НАД ВИРІШЕННЯМ ЯКИХ ПРАЦЮВАТИМЕ ВІДДІЛ ОСВІТИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

- Істотною залишається проблема наповнюваності сільських закладів освіти.

- Забезпечення підвозу дітей до дошкільних навчальних закладів з віддалених сіл, відповідно до програми «Шкільний автобус».

- Забезпечення достатнього фінансування, що дозволить на належному рівні оновити меблі, ігрові та спортивні майданчики, фізкультурні зали відповідно до нормативних вимог, комп’ютеризувати дошкільні заклади та приєднати їх до мережі Internet, впровадити в управлінський процес проект «Курс-дошкілля», підвищити рівень навчально-методичного забезпечення педпроцесу; вирішити проблему збалансованого, повноцінного харчування дошкільників.

- Недостатні обсяги фінансування з місцевого та державного бюджету на розвиток матеріально-технічної загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, що обумовлює застарілу матеріально-технічна базу, недостатнє інформаційно-методичне забезпечення, недооснащеність сучасними технічними та технологічними засобами, не дозволяє забезпечити належний перехід до профільного навчання.

- Необхідність завершення забезпечення у повному обсязі загальноосвітніх навчальних закладів сучасними навчальними комп’ютерними комплексами.

- Необхідність продовження роботи щодо завершення створення комп’ютерних мереж та веб-сайтів у загальноосвітніх навчальних закладах.

- Збереження та розвиток мережі закладів позашкільної освіти.

- Необхідність збільшення чисельності працівників психологічної служби відповідно до потреб, затверджених нормативними актами.

- Забезпечення якісно нового кадрового потенціалу.

- Недостатній рівень залучення дітей до регулярних занять спортом в загальноосвітніх навчальних закладах району.

- Недостатнє забезпечення спортивним інвентарем у навчальних закладах, підприємствах, установах, організаціях в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота.

- Відсутність системи формування цілісних орієнтацій, відсутність ефективних механізмів протидії поширенню алкоголізму та наркоманії у молодіжному середовищі.

Основні цілі на 2020 рік

- Забезпечення громадянам вільного доступу до якісної загальної середньої освіти, поширення на всій території району єдиної системи оцінювання знань учнів.

- Забезпечення обов’язкової дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку.

- Забезпечення розвитку гуртків науково-технічного, туристичного, спортивного напрямків.

- Перехід старшої школи на профільне навчання.

- Підвищення якості зовнішнього незалежного оцінювання.

- Сприяння освіті осіб з особливими потребами та впровадження інклюзивного навчання.

- Створення умов для забезпечення змістовного дозвілля учнівської молоді, підвищення ефективності роботи з попередження правопорушень та злочинності серед учнівської молоді, формування здорового способу життя молоді.

- Створення належних умов для літнього оздоровлення дітей і підлітків та урізноманітнити форми оздоровлення дітей.

- Впровадження заходів з енергозбереження, забезпечення належної підготовки закладів та установ освіти до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

- Сприяння підготовці кваліфікованих робітничих кадрів.

- Забезпечення соціального захисту громадян, які потерпають від насильства у сім’ї.

- Спільно з Полтавським інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського продовжити втілювати проект «Моніторингові дослідження рівня навченості учнів – шляхи удосконалення».

- Впроваджувати новий державний стандарт загальної середньої освіти.

Кількісні критерії, що будуть свідчити про реалізацію цілей

- Чистий показник охоплення дошкільною освітою дітей – 90 %.

- Показник охоплення дошкільною освітою дітей 5 років – 100 %.

- Чистий показник охоплення початковою освітою дітей 6-9 років – 100%.

- Чистий показник охоплення дітей повною загальною середньою освітою

– 100 %.

- Показник охоплення дітей позашкільною освітою 50 %, збільшення показника охоплення позашкільною освітою дітей шкільного віку.

- Чистий показник охоплення випускників навчальних закладів вищою освітою – 65%.

 

Ресурсне за

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія






Відділ освіти  
 Гадяч © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz