Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6562
Статистика

Онлайн всього: 2
Гостей: 2
Користувачів: 0
Форма входу




Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

Запитували ? - відповідаємо

 

 

 

 

 

 

 

10.08.2018.Завантажити: Проект постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці педагогічних та науково-педагогічних працівників закладів і установ освіти» 

                                                                                                                                      

 

 

 

 

 

Он-лайн консультація юриста з питань освіти

19.10.2017  Як встановлюватимуть посадові оклади вчителів за новим Законом "Про освіту

05 .08.2017

  1. Чи може вчитель початкових класів працювати асистентом вчителя
  2. Як розподілити навантаження вихователів груп компенсуючого типу
  3. Скільки годин працюватиме вчитель на посаді за сумісництвом
  4. Хто призначає на посаду директора опорної школи?
 
  1. Яка тривалість робочого часу старшої медсестри дошкільного закладу?
  2. Як учителю-дефектологу встигати виконувати свою роботу
  3. Які підстави знайти, щоб звільнити старенького сторожа дитсадка  З порталу «Педрада»

20.06.2017 

19.06.2017

Чи продовжувати навчальну відпустку на святкові та неробочі дні ?

Запитання

Працівник установи навчається у виші заочно. Із 8 травня 2017 року йому надали навчальну відпустку. Чи враховувати у навчальній відпустці святкові та неробочі дні?

Відповідь

Навчальні відпустки не належать до виду щорічних відпусток, які визначено в пункті 1 статті 4 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки). Тож на них не поширюються норми Закону про відпустки, передбачені для щорічних відпусток. Тобто лише під час визначення тривалості щорічних відпусток та додаткової відпустки на дітей, як це передбачено статтею 5 Закону про відпустки, святкові та неробочі дні не враховують. На відміну від щорічних відпусток, навчальна відпустка не підлягає продовженню на святкові та неробочі дні. Тобто ці дні враховують у розрахунку тривалості навчальної відпустки, і вони підлягають оплаті в порядку, встановленому законодавством. Розрахунок середньої заробітної плати для оплати працівникам навчальних відпусток проводять згідно з Порядком обчислення середньої заробітної плати, затвердженим постановою КМУ від 08.02.1995 № 100.

Джерело: https://www.gbb.com.ua/question/298-chi-prodovjiti-navchalnu-vdpustku-na-svyatkov-ta-neroboch-dn

 

ГОЛОВБУХ_БЮДЖЕТ №41 (235),листопад 2016

ЗАПИТАННЯ – ВІДПОВІДЬ

Атестуємо бухгалтера без педагогічної освіти як учителя

 На ваші запитання відповідає Олена МОРЄВА,
експерт з питань оплати праці та планування, Дніпро

У загальноосвітньому навчальному закладі предмет «Фінансова грамотність» викладає головний бухгалтер цього самого закладу, який не має педагогічної освіти. Чи може він бути атестований як учитель з присвоєнням кваліфікаційної категорії?

Так, може.

Розпочнемо із загальних вимог до проведення атестації педагогічних працівників. Зазвичай у проведенні атестації керуються Типовим положенням про атестацію педагогічних працівників, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 06.10.2010 № 930 (далі — Положення про атестацію).

Звернімося до пункту 3.26 Положення про атестацію. Нею передбачено, що особи з повною вищою педагогічною освітою або іншою повною вищою освітою, прийняті на посади педагогічних працівників за спеціальностями, з яких вищі навчальні заклади не готували фахівців або готували у недостатній кількості, за умови проходження ними підвищення кваліфікації атестуються як такі, що мають відповідну освіту.

Іншим пунктом Положення про атестацію (3.17) визначено, що за виявлення окремих недоліків у роботі педагогічного працівника, які не вплинули на якість навчально-виховного процесу, атестаційна комісія може ухвалити рішення про відповідність працівника згаданій посаді за умови виконання ним заходів, визначених атестаційною комісією.

+

Керуючись зазначеними нормами, можна зробити висновок, що вчитель, який не має педагогічної освіти, за рішенням атестаційної комісії може бути атестований з предмета «Фінансова грамотність» з присвоєнням йому відповідної кваліфікаційної категорії. При цьому мають бути дотримані певні умови: належне виконання посадових обов’язків, професійно-освітній рівень, педагогічний досвід, результативність та якість роботи, інші чинники, що позитивно характеризують його професійну діяльність.

Отже, головний бухгалтер, який має вищу непедагогічну освіту, може атестуватися як учитель на присвоєння кваліфікаційної категорії з дотриманням термінів проведення атестації, передбачених Типовим положенням.

Галузева угода 2016-2020: трудові гарантії педагогам(http://www.pedrada.com.ua/)

В останній місяць минулого року за № 31 зареєстровано нову Галузеву угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України на 2016-2020 роки. Розглянемо, як узгоджено трудові права педагогічних працівників

Оплата заміни тимчасово відсутніх учителів

Встановлення доплати за завідування навчальним кабінетом керівнику навчального закладу

Хто і коли має право перевіряти поурочні плани вчителя?

Законодавством гарантовано відшкодування витрат на відрядження учителів.

Чи може бути встановлена доплата за завідування навчальними кабінетами в початковій школі?  

Заява Профспілки: дискримінація працюючих учителів-пенсіонерів – неприпустима!

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення

Робочий час педагогічних працівників: правові аспекти

Роз’яснення щодо оплати праці педагогів 

Міністерство соціальної політики України в листі від 27.01.2015 № 74/13/84-15 роз’яснило порядок нарахування надбавки за складність і напруженість в роботі, надбавки за класність і здійснення педагогічної діяльності за сумісництвом і з почасовою оплатою праці.

Відповідно до підпункту 2 пункту 4 наказу МОН України «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» від 26.09.2005 № 557 (далі — Наказ № 557) усім працівникам установ освіти (у т. ч. водіям шкільних автобусів) можуть встановлюватися в межах фонду оплати праці надбавки в розмірі до 50% посадового окладу (ставки заробітної плати, тарифної ставки) для одного працівника:

  • за високі досягнення у праці;
  • за виконання особливо важливої роботи (на строк її виконання);
  • за складність, напруженість у роботі.

Конкретні умови, розміри і порядок встановлення (зменшення розміру, скасування) надбавки за складність, напруженість мають бути зазначені в колективному договорі установи (закладу) або в окремому Положенні як додаток до колективного договору і встановлюються наказом керівника установи.

Зважаючи на специфіку праці водіїв та їх кваліфікацію, відповідно до підпункту 4 пункту 4 Наказу № 557 водіям автотранспортних засобів встановлюються надбавка за класність: водіям I класу — 25%, II класу — 10% встановленої тарифної ставки за відпрацьований час і доплата за ненормований робочий день — у розмірі 25% тарифної ставки за відпрацьований час, тобто. за час, упродовж якого водій безпосередньо керував автотранспортним засобом. Водієві шкільного автобуса надбавка за складність і напруженість в роботі може бути встановлена незалежно від встановленої йому надбавки за класність.

Щодо роботи за сумісництвом, слід зазначити, що тривалість такої роботи не повинна перевищувати чотирьох годин на день і повного робочого дня у вихідний день. Загальна тривалість роботи за сумісництвом протягом місяця не може перевищувати половини місячної норми робочого часу (п. 2 постанови Кабінету Міністрів України «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» від 03.04.1993 № 245; далі — Постанова № 245)

Керівники державних підприємств, установ, організацій, їх заступники, керівники структурних підрозділів державних підприємств, установ, організацій (цехів, відділів, лабораторій і т. п.) та їх заступники мають право займатися науковою, викладацькою, медичною і творчою діяльністю за сумісництвом.

Відповідно до статті 12 Закону України «Про місцеві державні адміністрації» від 09.04.1999 № 586-XIV голови місцевих державних адміністрацій, їх заступники, керівники управлінь, відділів, інших структурних підрозділів місцевих державних адміністрацій можуть поєднувати свою службову діяльність з викладацької, наукової і творчої діяльності в неробочий час, в т. ч. на громадських засадах.

Тож, начальник відділу освіти місцевої державної адміністрації може здійснювати педагогічну діяльність тільки у вільний від основної роботи час за умови сумісництва на підставі укладеного трудового договору.

Оплата праці сумісників здійснюється за фактично виконану роботу.

Згідно з пунктом 64 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН України від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), повна ставка заробітної плати учителям, викладачам, вихователям та іншим педагогічним працівникам виплачується за 3 години педагогічної (викладацькою) роботи на день або за 18 годин на тиждень, а при виконанні працівниками педагогічної роботи за сумісництвом педагогічне навантаження складає 0,5 ставок або 9 годин на тиждень.

Працівники можуть здійснювати педагогічну діяльність в закладах освіти як по основній роботі та сумісництвом у вільний час, так і з погодинною оплатою праці в обсязі не більше 240 годин на рік в основний робочий час (п. 3 Переліку робіт, які не є сумісництвом, затвердженого спільним наказом Мінпраці, Мін’юсту, Мінфіну України від 28.06.1993 № 43; далі — Перелік).

Згідно з пунктом 12 Переліку виконання такої роботи можливе з дозволу керівника державного підприємства, установи, організації без утримання заробітної плати (директорам установ, закладів — з дозволу керівників відповідних управлінь місцевих державних адміністрацій (за підлеглістю установи)).

У разі педагогічної роботи (у т. ч. керівних працівників) без зайняття штатної посади в тому самому навчальному закладі, установі трудовий договір на виконання зазначеної роботи не укладається. Оплата за години викладацької роботи проводиться понад основного посадового окладу (ставки) у порядку, передбаченому для викладачів за тарифікацією. Обсяг цієї роботи обмежується в середньому 12 годинами на тиждень (480 годин на рік) (п. 91 Інструкції № 102).

Підготувала Ольга Янчіцька

Оплата заступнику директора ЗНЗ індивідуальних занять з учнями. 

Здобуття учнями загальної середньої освіти за індивідуальною формою навчання (організація навчання та кількість годин тижневого навантаження) із урахуванням індивідуальних здібностей та обдарувань, стану здоров’я, демографічної ситуації регулює Положення про індивідуальну форму навчання в загальноосвітніх навчальних закладах, затверджене наказом МОН України від 20.12.2002 № 732.
Перелік категорій учнів, які мають право на індивідуальне навчання, і кількість годин тижневого навантаження на учнів визначено в пункті 1.7 цього Положення.
Конкретну кількість годин для індивідуальних занять, ураховуючи кількість предметів інваріантної частини навчального плану, визначає наказом директор навчального закладу і затверджує відповідний орган управління освітою.
Оплату заступника директора школи за проведення індивідуальних занять здійснюють, керуючись пунктом 68 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом МОН України від 15.04.1993 № 102. Натомість його місячну заробітну плату за години індивідуальних занять обчислюють як добуток ставки заробітної плати на встановлене тижневе навантаження та ділять на норму годин (18 год.). Тобто години індивідуальних занять вносять до тарифікації і оплачують на загальних підставах.
Повну відповідь на запитання читайте в
 журналі «Заступник директора школи» № 01/2015

НОВИНИ.Профспілка працівників освіти і науки України (ПОН) висловлює «глибоке обурення намірами звуження прав громадян України на безоплатну освіту, медичне забезпечення, зниження освітнього рівня молоді». Про це йдеться у листі ПОН до Голови комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Л.М.Гриневич від 09.12.2014 № 02-5/564.

Шестиденне навчання:оплата праці педагогів

 

За результатами атестації на посаді музичного керівника дошкільного навчального закладу працівнику присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», що відповідає 10-му тарифному розряду. За яким тарифним розрядом слід здійснювати оплату праці цього працівника, якщо він перейшов працювати на посаду вчителя музики загальноосвітнього навчального закладу?
 
З огляду на те що музичний керівник дошкільного навчального закладу мав кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», що відповідає 10-му тарифному розряду, у разі переходу на посаду вчителя музики загальноосвітнього навчального закладу оплату його праці слід здійснювати також за 10-м тарифним розрядом із наступною атестацією на цій посаді.
Оскільки за попереднім місцем роботи музичному керівнику вже присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії», під час атестації на посаді вчителя музики атестаційна комісія може прийняти рішення про відповідність працівника займаній посаді та відповідність раніше присвоєній кваліфікаційній категорії «спеціаліст вищої категорії».
Докладніше 
— у журналі
 «Практика управління закладом освіти» № 10/2014

 

Відповідає Костянтин Анікеєв, юрист

Чи правомірно викликати працівника загальноосвітнього навчального закладу на його робоче місце під час відпустки? Чи може він у такому разі розраховувати на компенсацію?

Відповідно до частини восьмої статті 79 Кодексу законів про працю України від 10.12.1971 № 322-VIII та частини третьої статті 12 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР відкликання зі щорічної відпустки допускається за згодою працівника лише у разі: відвернення стихійного лиха, виробничої аварії або негайного усунення їх наслідків, для відвернення нещасних випадків, простою, загибелі або псування майна підприємства, установи, організації та в інших випадках, передбачених законодавством, і за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше 14 календарних днів.

У разі відкликання працівника з відпустки його працю оплачують з урахуванням тієї суми, що була нарахована на оплату невикористаної частини відпустки.

Чому так? Зверніться до
 журналу «Практичний психолог: Школа» № 12/2013

9. Якої тривалості має бути робочий день учителя під час канікул у школі і як оплачують його роботу за цей час?

8.Кабінет Міністрів підвищив посадові оклади бюджетників.

7.Прошу пояснити детальніше:

Пунктом 12 Додатку до постанови  Кабінету Міністрів України № 65 від 01.03. 2014 року «Про економію державних коштів та недопущення втрат бюджету» передбачено припинення встановлення доплати за виконання обов'язків тимчасово відсутніх працівників.

Роз'ясненняhttp://profspilka.kiev.ua/publikacii/novyny/3397-aktualn-pitannya-oplati-prac-osvtyan.html

6.Надбавки педагогам та працівникам бібліотек будуть збережені

5. Які питання щодо оплати праці керівник навчального закладу має погоджувати із профспілковим комітетом?

4.

Пошук
Календар
«  Грудень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія






Відділ освіти  
 Гадяч © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz