Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6554
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

Оздоровлення

ОЗДОРОВЧИЙ ПЕРІОД  - 2017

Нормативні підстави організації оздоровлення учнів

Оздоровчу кампанію можна окреслити пірамідою нормативно-правових і розпорядчих актів:

Закон України «Про оздоровлення та відпочинок дітей»

наказ МОН «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою» від 28.04.2017 № 662 розпорядження керівників:

– облдержадміністрацій/виконавчих комітетів міських рад обласних центрів

– департаментів/управлінь освіти (молоді та спорту) облдержадміністрацій/міських рад

– райдержадміністрацій/виконавчих комітетів міських рад

– управлінь/відділів освіти (молоді та спорту) райдержадміністрацій/ міських рад

– загальноосвітніх навчальних закладів. Також на місцевому рівні можуть бути затвердженні ТИПОВІ ПОЛОЖЕННЯ про пришкільні табори з денним перебуванням дітей (розпорядженнями голів РДА/виконавчих комітетів міських рад).

Джерело: https://www.pedrada.com.ua/article/1308-qqq-17-m5-26-05-2017-pochatok-shirokomasshtabno-ltno-ozdorovcho-kampan-uchnv?utm_medium=letter&ustp=F&utm_source=lettertnews&utm_campaing=letternews_130617

На базі Ціпківської ЗОШ І-ІІ ступенів з 29 травня по 16 червня поточного року працює пришкільний оздоровчий табір відпочинку з денним перебуванням «Веселка», у якому відпочивають, оздоровлюються та цікаво навчаються 20 вихованців.

У таборі працюють два загони, «Світлячки» та «Кока-кола».

Цього року вперше табір у нас не звичайний, а мовний. Через невимушену обстановку, комфортні умови для відпочинку в таборі створено іншомовне середовище. В учнів розвиваються мовленнєві компетентності.

Виховна робота у пришкільному оздоровчому таборі базується на розвитку дитячої ініціативи, самодіяльності, колективної творчої справи й полягає у проведенні кожного дня змістовної, цікавої, активної справи.

Першого червня, в Міжнародний день захисту дітей, ми були учасниками свята. Залюбки брали участь в конкурсах, спортивних іграх.

1.06.2017 на День Захисту дітей учні Ціпківської школи взяли участь у конкурсі «Малюнок на асфальті».

2.06.2017 Під час екскурсії до парку, в ліс, ми дізналися багато цікавого про важливість охорони навколишнього середовища, про історію нашого села.

6.06.2017 «Умілі ручки». Плетемо браслети.

7.06.17 «Нумо, разом у похід!»

Ось так відпочивають учні табору.

 Наказ відділу освіти Гадяцької РДА "Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році". 

Методичні рекомендації

щодо відзначення державних свят, виховної, національно-патріотичної, превентивної роботи в закладах оздоровлення та відпочинку

Організація літнього відпочинку дітей є складовою частиною безперервного та послідовного процесу виховання. Дитячі заклади оздоровлення і відпочинку створюють умови для педагогічно обґрунтованого, змістовного та цікавого дозвілля дітей, дають можливість їм творчо розвиватися, духовно та інтелектуально збагачуватися, розширювати світогляд.

Державна політика щодо організації відпочинку дітей та учнівської молоді в літній період регламентується відповідними нормативно-правовими документами, зокрема наказом МОН України від 28.04.2017 № 662 "Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою".

Організовуючи виховну роботу в освітянських оздоровчих закладах педагогічні колективи області повинні планувати і будувати роботу так, щоб кожна дитина відчула себе творчою особистістю, знайшла собі справу по душі; збагатилася духовно і відчувала себе комфортно.

Виховна робота в таборі поєднує відпочинок, працю, спорт та пізнавальну, естетичну, екологічну, оздоровчу діяльність. Основною метою виховної роботи є забезпечення необхідних умов для змістовного відпочинку, організації оздоровлення дітей і підлітків, формування здорового способу життя, творчого і духовного розвитку. Зміст, форми та методи роботи сприяють розвитку ініціативи та самодіяльності дітей, спрямовані на формування загальнолюдських духовних цінностей на основі історико-культурних традицій рідного краю.

Враховуючі суспільно-політичну ситуацію, яка склалася в нашій країні, виховання у молодого покоління почуття патріотизму, відданості справі зміцнення державності, активної громадянської позиції нині набуває все більшої актуальності.

Патріотичне виховання в закладах оздоровлення та відпочинку повинно здійснюватися за допомогою різноманітних форм роботи, вибір яких залежить від змісту та завдань виховної роботи, вікових особливостей вихованців з урахуванням основних напрямів діяльності закладів. Протягом табірної зміни мають відбутися інформаційні, наукові, просвітницькі та культурні заходи, присвячені історії здобуття Україною незалежності, видатним діячам українського державотворення, захисникам Батьківщини, які сьогодні відстоюють суверенітет і територіальну цілісність держави. Детальніше>>

Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році (наказ департаменту №196 від 10.05.2017)

ДОВІДКА

на засідання колегіі Гадяцької районної державної адміністрації 30.05.2017

по питанню «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році»

Відділом освіти Гадяцької районної державної адміністрації та керівниками навчальних закладів проведено необхідні організаційні заходи щодо підготовки до літньої оздоровчої кампанії та залучення учнівської молоді до різних форм оздоровлення та відпочинку, трудової та екскурсійної діяльності, забезпечення належних санітарно-гігієнічних умов оздоровлення.

Для начальників пришкільних таборів планується проведення 18.05.2017 нараду з питань організації оздоровлення, відпочинку та зайнятості дітей улітку 2017 року, 15.04.2017 направлено методичні рекомендації «Про підготовку до оздоровчої кампанії 2017 року». Питання стану організації харчування дітей у закладах оздоровлення та відпочинку розглянуто

На виконання наказу Департаменту освіти і науки Полтавської обласної державної адміністрації від 10.05. 2017 № 196 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році» відділом освіти видано відповідні накази, якими затверджено заходи щодо охорони життя та здоров’я дітей під час літніх канікул та оздоровлення дітей, здійснення контролю за станом організації роботи з пожежної безпеки в навчальних закладах району, перевірки стану готовності шляхів евакуації дітей на випадок пожежі та покладено персональну відповідальність за безпеку життєдіяльності учасників навчально-виховного процесу під час літніх канікул на керівників навчальних закладів.

Упродовж останніх років мережа освітянських закладів оздоровлення та відпочинку залишається майже незмінною. Влітку 2017 року сплановано функціонування 24 освітянських закладів оздоровлення та відпочинку (з денним перебуванням – 23 та 1 табір праці і відпочину

Незважаючи на щорічне зменшення дітей шкільного віку, не допущено спаду охоплення їх оздоровленням. Цього року оздоровчо-відпочинковими послугами планується охопити 809 дітей – 44 % від загальної кількості дітей.

Всі діти пільгових категорій, які мають право, відповідно до чинного законодавства, на безкоштовне оздоровлення у таборах з денним перебуванням будуть залучені до оздоровчих заходів:

1.

Діти-сироти

1

2.

Діти, які позбавлені батьківського піклування

4

3.

Діти з багатодітних сімей

175

4.

Діти з малозабезпечених сімей

97

5.

Діти, які постраждали від катастрофи на ЧАЕС

14

6.

Діти, які схильні до правопорушень

11

7.

Діти працівників, які загинули під час виконання службових обов’язків

-

8.

Діти учасників бойових дій на тимчасово окупованій території та районах проведення АТО

22

9.

Діти, які постраждали від надзвичайних ситуацій та переселилися з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО

10

10

Обдаровані діти

61

11.

Відмінники навчання

85

12.

Діти-інваліди

10

На оздоровлення дітей передбачено кошти в сумі 278 тис. гривень.

У таборах з денним перебуванням заплановано дворазове харчування, середня вартість якого в день на одну дитину складатиме 25 гривень. Технологом господарської групи відділу освіти розроблено примірне десятиденне меню. Раціон харчування збалансований по калорійності, вазі, вартості готової продукції.

Відділом освіти проаналізовано стан готовності закладів оздоровлення та відпочинку до оздоровчого сезону. З 18 – 25.05 2017 року проведено огляд готовності до роботи протягом літнього оздоровчого періоду таборів з денним перебуванням дітей.

З метою створення належних санітарно-гігієнічних умов у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку проведено санітарне очищення території таборів, відновлено електропостачання, водопостачання, проведено поточні ремонти їдалень та харчоблоків, спортивних та ігрових майданчиків, приміщень таборів, ревізію електрообладнання, заміри контурів заземлення, опору ізоляції освітлювальної системи, здійснено перевірку холодильного та технологічного обладнання, укладено угоди з Гадяцьким МВПЛД ДУ «Полтавський ОЛЦ МОЗ України» на проведення дератизаційних та дезинфекційних робіт на харчоблоці та підсобних приміщеннях.

Начальник І.В. Гулей

Павленко 2- 19-17

    ПРОЕКТ ДОРУЧЕННЯ даних на засіданні колегії райдержадміністрації 30.05.2017 з порядком денним

«Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2017 році»

Зміст доручення

Термін виконан-ня

Відповіда-льні виконавці

1

Провести комплекс організаційних заходів щодо своєчасної та якісної підготовки до роботи протягом літнього оздоровчого періоду закладів оздоровлення та відпочинку дітей з денним перебуванням при навчальних закладах

до 30.05.

2017

І.В.Гулей

2

Вжити заходів щодо залучення додаткових коштів для організації літнього оздоровлення та відпочинку дітей з особливими потребами та дітей середньої і старшої вікових груп.

до 30.05.

2017

І.В.Гулей

3

Забезпечити кваліфікованими медпрацівниками та обслуговуючим персоналом дитячі оздоровчі заклади до початку оздоровчого сезону провести навчання усіх категорій працівників та надати методичну допомогу в питаннях організації дозвілля та відпочинку дітей влітку 2017 р.

до 30.05.

2017

І.В.Гулей

4

Забезпечити контроль за підготовкою дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до роботи, оформленням актів приймання районною комісією, і дозволів на початок роботи.

до 30.05.

2017

І.В.Гулей

5

Провести комплекс профілактично-роз’яснювальних заходів з учнівською молоддю та батьківською громадськістю щодо дотримання правил техніки безпеки і безпечної поведінки протягом літнього оздоровчого періоду та шкільних канікул

до 30.05.

2017

І.В.Гулей

Оздоровлення-2017        ПІДСУМКИ СЕЗОНУ::

Щодо оздоровчої компанії літа 2017 року.

Влітку 2017 року в районі працювали 23 табори з денним перебуванням дітей, у яких відпочинкові послуги отримали 791 дитина, переважно учнів 1-4 класів, і 1 табір праці і відпочинку з денним перебуванням дітей при Великобудищанській СШ І-ІІІ ступенів у якому до посильної суспільно-корисної праці та відпочинку було залучено 14 старшокласників. Всього оздоровлено 805 дітей, що складає 43% від загальної кількості контингенту учнів загальноосвітніх шкіл району.

Табори з денним перебуванням дітей працювали протягом 14 робочих днів, у період з 20 травня по16 червня 2017 року.

Як і в попередні роки, пріоритетним було питання залучення до оздоровчих заходів дітей пільгових категорій населення. Зокрема, в таборах з денним перебуванням у 2017 році було оздоровлено:

-2-х дітей позбавлених батьківського піклування;

-176 дітей з багатодітних сімей;

-107 дітей з малозабезпечених сімей;

-16 дітей постраждалих від наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

-29 дітей учасників бойових дій на тимчасово окупованій території та районах проведення АТО;

- 18 дітей з сімей переселенців з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО;

- 86 талановитих та обдарованих дітей;

- 84 відмінників навчання;

- 10 дітей-інвалідів.

Детальніше>>

Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія


Відділ освіти  
 Гадяч © 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz