Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6554
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

Про віддділ

 

 

 

Освіта є основою інтелектуального, духовного, фізичного і культурного розвитку особистості, її успішної соціалізації, економічного добробуту, запорукою розвитку суспільства, об’єднаного спільними цінностями і культурою, та держави.

В своїй діяльності відділ освіти керується Законом України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про охорону дитинства», концепцією «Нової української школи», державними національними та регіональними освітянськими програмами.

Заходи плану реалізовуватимуться через надання науково-методичної допомоги, здійсненням контролю за дотриманням установчих документів та фінансово – господарською діяльністю закладу освіти, забезпечення утримання та розвитку матеріально-технічної бази на рівні, достатньому для виконання вимог стандартів освіти та ліцензійних умов, забезпечення відповідно до законодавства створення в закладі освіти безперешкодного середовища для учасників освітнього процесу, зокрема для осіб з особливими освітніми потребами.

 

 

1.1. Дошкільна та позашкільна освіта

 

В районі функціонує стабільна мережа закладів дошкільної освіти, яка на 100 % задовольняє освітні потреби жителів району щодо надання дітям дошкільної освіти. Працює 23 заклади дошкільної освіти, 1 – навчально-виховний комплекс.

Позитивним фактором є підвищення попиту населення на дошкільну освіту, тому рівень охоплення нею дітей зріс на 2% і становить 95%. Всі діти п’ятирічного віку забезпечені місцями у ДНЗ району, відповідно до потреб батьків. Охоплення дітей даної категорії різними видами освіти становить 100 відсотків, у тому числі у ДНЗ району - 99%. Черги на влаштування у дошкільні навчальні заклади немає. Здійснюється електронна реєстрація дошкільників у дитячі садки. На 100 місцях виховується 102 дітей. Найвищий показник завантаженості та відвідування дітьми ЗДО залишається у ЗДО «Барвінок» с.Веприк, «Зернятко» с.Рашівки, «Дюймовочка» Лютенської сільської ради, «Світанок» с. Біленченківка, «Росинка» Вельбівської сільської ради, «Колосок» с.Сари, «Світанок» с. Соснівки).

Така мережа є оптимальною. Більше того, вона стане основою для створення нової освітянської моделі на Гадяччині. Дошкільна та початкова освіта мають бути максимально наближені до місця проживання дітей, оскільки це зроблено в Європі. Тобто, в кожному селі, де є хоча б 15 дітей дошкільного віку

 

необхідно зберегти заклад дошкільної освіти.

Якщо в населеному пункті є хоча б 10 дітей 6-9 річного віку, потрібно зберегти або створити НВК (навчально-виховний комплекс) – школа І ступеня – дитячий садок. Такі дії мінімізують перевезення дітей молодшої шкільної вікової групи, та оптимізують управління та фінансування закладів дошкільної та початкової шкільної освіти.

Відділ освіти Гадяцької райдержадміністрації тісно співпрацює з сільськими радами щодо розвитку дошкільної освіти в районі, задає тон і напрям багатьом процесам упровадження інновацій у освітній процес. Маємо вагому підтримку влади у вирішенні питань, пов’язаних із функціонуванням закладів дошкільної освіти, тобто - у кожного - власна відповідальність за справу.

Уподовж 2018 року значно покращилася навчально-методичне та матеріально-технічне забезпечення закладів дошкільної освіти шляхом забезпечення їх сучасним обладнанням, меблями, іграшками, комп’ютерною технікою, установлення спортивно-ігрових комплексів. На вищевказані цілі витрачено більше ніж 560 тисяч гривень; (як приклад можна назвати ЗДО «Ясочка» Краснолуцької сільської ради, «Сонечко» Великобудищанської сільської ради, ЗДО «Вишенька» Книшівської сільської ради і інші), здійснено капітальний ремонт покрівель у ЗДО «Сонечко» с.Мартинівка, «Зернятко» с.Рашівки.

Зростання кількості дітей, які відвідують заклад дошкільної освіти «Росинка» Вельбівської сільської ради , призвело до необхідності у розширені площі цього закладу.

У районі працюють два позашкільних заклади освіти: районний Будинок дитячої та юнацької творчості та комплексна дитячо-юнацька спортивна школа. Протягом 2017-2018н.р. року відбулися зміни у розширенні мережі гуртків позашкільних установ у сільських закладах загальної середньої освіти за рахунок коштів наданих виконкомами сільських рад. Це дозволило охопити позашкільною освітою 40 % дітей, що навчаються у школах району. Аналіз існуючої мережі свідчить про переважання в 3-5 разів, порівняно з іншими, гуртків художньо-естетичного циклу, технічного моделювання молодших школярів, а тому слід більшу увагу приділяти розвитку гуртків (клубів) туристсько-краєзнавчого, еколого-натуралістичного, науково-технічного, інтелектуального, здоров'язбережувального спрямування особливо для дітей середньої і старшої вікових груп. Позашкільна освіта повинна відповідати запитам та інтересам дітей, бути якісною, результативною. необхідно категорично відмовитись від принципу розподілу годин гурткової роботи для довантаження і вирівнювання тижневого навантаження того чи іншого педагогічного працівника. Приорітетами повинні стати доцільність, результативність, різножанровість, змістовна складова навчальних програм, виконання заходів

рекомендованих державними та регіональними нормативно-правовими документами (Програмами, заходами, планами, Положеннями). Не слід забувати про можливість відкриття гуртків на платній основі, на умовах, передбачених чинним законодавством, як це роблять студії, що працюють при Гадяцькому

 

 

училищі культури ім.І.П.Котляревського, музичній школі, районному Будинку культури.

 

1.2. Загальна середня освіта

 

В 2018-2019 н. р. в районі функціонує 21 заклад загальної середньої освіти, з них: ЗОШ І-ІІІ ст. – 9; ЗОШ І-ІІ ст. – 10; ЗОШ І ст. – 1 (Оснягівська ЗОШ І ст.); НВК – 1 (Пирятинщинський НВК «Веселка), в яких освітнім процесом охоплено 1521 учнів.

В порівняні з попереднім роком кількість закладів освіти в районі зменшилася, у зв’язку зі створеням Петрівсько-роменської ОТГ.

До 1класу набрано 158 учнів, в 2017 році – 210.

Проте збільшилася кількість учнів, які зараховані до 10 класу. В 2017 році - 69, в 2018 році - 82.

У закладах освіти району запроваджені різні форми навчання (денна, індивідуальна, інклюзивна) для повного охоплення ними дітей шкільного віку.

За денною формою навчається 1515 учнів у 21-му закладі освіти.

Для 6-ти учнів організовано індивідуальне навчання за станом здоров’я:

Летик Олександр (1клас, Веприцька ЗОШ I-III ст.),

Бережна Вікторія, Мотрич Артем, (8клас,1клас,ОЗО Сарська СШ I-III ст.),

Литвиненко Лілія, (1 клас Рашівська ЗОШ I-III ст.),

Сєргачов Олег( 9 клас, Вельбівська ЗОШ I-II ст.).

Пантюшенко Дарина (3клас, Лютенська ЗОШ I-III ст.).

У 2018-2019 навчальному році функціонує 54 неповних класів, в яких менше 5-ти учнів. В них навчається 171 учень за індивідуальною формою навчання.

У 5 закладах освіти організовано інклюзивне навчання:

Великобудищанська СШ I-III ст. – на базі 2 класу;

Веприцька ЗОШ I-III ст. – на базі 2, 3, 5 та 8 класів;

Мартинівська ЗОШ I-III ст. – на базі 4 класу;

Рашівська ЗОШ I-III ст. – на базі 5,2 класів;

ОЗО Сарська СШ I-III ст. – на базі 2 класу.

Всього 10 класів, 15 учнів.

В системі загальної середньої освіти основним нововведенням є початок функціонування опорного закладу освіти – Сарської спеціалізованої школи I-III ступенів Гадяцької районної ради Полтавської області для здобуття повної загальної середньої освіти, поглибленого вивчення окремих предметів. 2018/2019 навчальний рік стане роком набуття досвіду функціонування такої моделі закладу освіти у Гадяцькому району.

1.3. Науково-методична робота (http://fz-09.at.ua/index/naukovo_metodichnij_centr/0-128)

Основні заходи відділу освіти райдержадміністрації, реалізація яких дасть змогу вирішити завдання 2019 року:

- Реалізація положень Законів України «Про дошкільну освіту», «Про загальну середню освіту», «Про позашкільну освіту», «Про внесення змін до законодавчих актів з питань загальної середньої та дошкільної освіти щодо організації навчально-виховного процесу», Указу Президента України від 04.04.2005 № 1013/2005 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти в Україні».

- Упровадження нового державного стандарту загальної середньої освіти.

- Використання можливостей бюджетів різних рівнів для фінансової підтримки навчальних закладів.

- Удосконалення організації навчання й підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

- Забезпечення впровадження в навчальний процес (педагогічних) електронних програмних засобів, у першу чергу з предметів інваріантної складової частини навчальних планів.

- Модернізація матеріально-технічної бази навчальних закладів та забезпечення такої їх наповнюваності, яка б найкраще сприяла утриманню, навчанню та вихованню дітей.

- Підвищення якості і забезпечення доступності послуг у сфері практичної психології і соціальної роботи.

- Поповнення бази даних обдарованої учнівської молоді, переможців Міжнародних, Всеукраїнських олімпіад, конкурсів, турнірів із метою залучення їх до навчання у вищих навчальних закладах та наукової роботи.

ОСНОВНІ ПРОБЛЕМНІ ПИТАННЯ 2019 РОКУ,

НАД ВИРІШЕННЯМ ЯКИХ ПРАЦЮВАТИМЕ ВІДДІЛ ОСВІТИ РАЙДЕРЖАДМІНІСТРАЦІЇ

- Істотною залишається проблема наповнюваності сільських закладів освіти.

- Забезпечення підвозу дітей до дошкільних навчальних закладів з віддалених сіл, відповідно до програми «Шкільний автобус».

- Забезпечення достатнього фінансування, що дозволить на належному рівні оновити меблі, ігрові та спортивні майданчики, фізкультурні зали відповідно до нормативних вимог, комп’ютеризувати дошкільні заклади та приєднати їх до мережі Internet, впровадити в управлінський процес проект «Курс-дошкілля», підвищити рівень навчально-методичного забезпечення педпроцесу; вирішити проблему збалансованого, повноцінного харчування дошкільників.

- Недостатні обсяги фінансування з місцевого та державного бюджету на розвиток матеріально-технічної загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів, що обумовлює застарілу матеріально-технічна базу, недостатнє інформаційно-методичне забезпечення, недооснащеність сучасними технічними та технологічними засобами, не дозволяє забезпечити належний перехід до профільного навчання.

- Необхідність завершення забезпечення у повному обсязі загальноосвітніх навчальних закладів сучасними навчальними комп’ютерними комплексами.

- Необхідність продовження роботи щодо завершення створення комп’ютерних мереж та веб-сайтів у загальноосвітніх навчальних закладах.

- Збереження та розвиток мережі закладів позашкільної освіти.

- Необхідність збільшення чисельності працівників психологічної служби відповідно до потреб, затверджених нормативними актами.

- Забезпечення якісно нового кадрового потенціалу.

- Недостатній рівень залучення дітей до регулярних занять спортом в загальноосвітніх навчальних закладах району.

- Недостатнє забезпечення спортивним інвентарем у навчальних закладах, підприємствах, установах, організаціях в яких проводиться фізкультурно-оздоровча та спортивна робота.

- Відсутність системи формування цілісних орієнтацій, відсутність ефективних механізмів протидії поширенню алкоголізму та наркоманії у молодіжному середовищі.

Основні цілі на 2019 рік

- Забезпечення громадянам вільного доступу до якісної загальної середньої освіти, поширення на всій території району єдиної системи оцінювання знань учнів.

- Забезпечення обов’язкової дошкільної освіти для дітей старшого дошкільного віку.

- Забезпечення розвитку гуртків науково-технічного, туристичного, спортивного напрямків.

- Перехід старшої школи на профільне навчання.

- Підвищення якості зовнішнього незалежного оцінювання.

- Сприяння освіті осіб з особливими потребами та впровадження інклюзивного навчання.

- Створення умов для забезпечення змістовного дозвілля учнівської молоді, підвищення ефективності роботи з попередження правопорушень та злочинності серед учнівської молоді, формування здорового способу життя молоді.

- Створення належних умов для літнього оздоровлення дітей і підлітків та урізноманітнити форми оздоровлення дітей.

- Впровадження заходів з енергозбереження, забезпечення належної підготовки закладів та установ освіти до нового навчального року та роботи в осінньо-зимовий період.

- Сприяння підготовці кваліфікованих робітничих кадрів.

- Забезпечення соціального захисту громадян, які потерпають від насильства у сім’ї.

- Спільно з Полтавським інститутом післядипломної педагогічної освіти імені М.В. Остроградського продовжити втілювати проект «Моніторингові дослідження рівня навченості учнів – шляхи удосконалення».

- Впроваджувати новий державний стандарт загальної середньої освіти.

Кількісні критерії, що будуть свідчити про реалізацію цілей

- Чистий показник охоплення дошкільною освітою дітей – 90 %.

- Показник охоплення дошкільною освітою дітей 5 років – 100 %.

- Чистий показник охоплення початковою освітою дітей 6-9 років – 100%.

- Чистий показник охоплення дітей повною загальною середньою освітою

– 100 %.

- Показник охоплення дітей позашкільною освітою 50 %, збільшення показника охоплення позашкільною освітою дітей шкільного віку.

- Чистий показник охоплення випускників навчальних закладів вищою освітою – 65%.

 

Ресурсне забезпечення

Заходи будуть фінансуватися в межах бюджетних асигнувань, передбачених у державному та місцевих бюджетах.

Забезпечуватиметься виконання обласних, районних програм, зокрема таких як:

- Програма «Шкільний автобус»;

- Програма забезпечення навчальних закладів, які належать до спільної власності територіальних громад району, сучасними засобами навчання з природничо-математичних і технологічних дисциплін;

- Програма роботи з обдарованою молоддю.

Впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікативних технологій «Сто відсотків».

Підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти.

Видавнича діяльність Гадяцького науково-методичного центру для науково-методичного забезпечення регіонального компоненту освіти.

 

Пошук
Календар
«  Квітень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія


Відділ освіти  
 Гадяч © 2020 Зробити безкоштовний сайт з uCoz