Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6538
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу
Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

про підготовку до оздоровлення

«Про підготовку до оздоровлення

та відпочинку дітей і підлітків влітку 2015 року в

рамках реалізації обласної Програми оздоровлення

та відпочинку дітей на 2015-2019 роки»

 

         На виконання Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», наказу Міністерства освіти і науки України від 07.02.2014 №121 «Про забезпечення права дітей на оздоровлення та відпочинок в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підпорядкованих органам управління освітою», наказу Департаменту освіти і науки від 12.05.2015 № 201 «Про організацію заходів з літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2015 році», і відповідного наказу відділу освіти з цього питання, заходів визначених розпорядженням голови облдержадміністрації від 12.05.2015 №212 «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей області», обласної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням двадцять восьмої сесії шостого скликання від 30.04.2015, районної Програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2012-2015 роки, затвердженої рішенням десятої сесії шостого скликання Гадяцької районної ради від 14.12.2011 із змінами, внесеними рішенням тридцять сьомої сесії шостого скликання Гадяцької районної ради від 15.05.2015, відділом освіти та адміністраціями загальноосвітніх навчальних закладів проведена відповідна робота щодо формування мережі таборів з денним перебуванням, що працюють у червні 2015 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів району.

         Саме завдяки рішенням прийнятим у травні 2015 року вдалося своєчасно  активізувати підготовчу роботу, і вийти на реальні показники щодо охоплення дітей оздоровчими заходами влітку 2015 року.

         Станом на 05.06.2015  в усіх загальноосвітніх школа І-ІІ та І-ІІІ ступенів  працюють 30 таборів з денним перебуванням дітей, до відпочинкових заходів у  яких залучено 901 учень 1-4 класів, та 1 табір праці і відпочинку з денним перебуванням для старшокласників на базі Великобудищанської СШ І-ІІІ ступенів, за кошти спецрахунку школи, у якому відпочивають 9 учнів.

         У складі табору «Промінь» Гадяцької гімназії імені Олени Пчілки працюють 2  профільних загони -  туристично-краєзнавчого спрямування та мовний (знавців англійської мови). Школа знавців англійської мови діє і  при Гадяцькій СШ І-ІІІ ступенів №3 у якій знання з англійської мови поліпшують 25 дітей.

Для роботи таборів  використана матеріальна база навчальних закладів – ігрові кімнати, спортивні майданчики, їдальні, допоміжні приміщення на обладнання, також залучені досвідчені медпрацівники та технічний персонал.

Табори з денним перебуванням працюватимуть протягом 14 робочих днів- з 02 по 19 червня 2015 року. Відкриття оздоровчого сезону  проведено 03 червня на площі Соборній м.Гадяча ,одночасно й  відзначено Міжнародний день захисту дітей. В урочистостях та ігрових програмах взяли участь близько 1500 дітей. Творчі колективи рай  онного  Будинку культури,иузтчної школи, училища  культури імені  І.П.Котляревського, загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів організували змістовний концерт, ігрові та розважальні програми для дітей і  підлітків.  Спонсори  підтримали  дітвору сувенірами, газованою водою, морозивом.

         До початку оздоровчого сезону  розроблено і погоджено в міжрайонному управлінні держсанепідемслужби примірне 2-х тижневе меню 3-х разового харчування дітей у таборах вартістю 20 гривень за один дітодень. Постачання продуктів харчування здійснюють організації, що обслуговують потреби шкільних їдалень протягом навчального року. Відповідні схеми постачання, і асортимент продуктів погоджено з держсанепідемслужбою району. Своєчасно  погодження санітарних паспортів і отримано дозволи на організацію харчування дітей. Персонал таборів з денним перебуванням своєчасно пройшов безкоштовні  медичні огляди.

         Адміністрації навчальних закладів мають багаторічний позитивний досвід проведення оздоровчих заходів, і за  підтримки зацікавлених організацій, установ, спонсорів, батьків, громадськості  забезпечують належний рівень організації оздоровлення та відпочинку дітей.

         Особливістю оздоровчого сезону 2015 року є проблема скорочення бюджетних видатків на оздоровлення дітей і підлітків, і в той  же час зростання цін на продукти харчування, послуги, витратні матеріали. Це негативно позначається на кількісних показниках охоплення дітей оздоровчими та відпочинковими послугами, у порівнянні з попередніми роками. У 2015 році такі послуги  отримують 50% учнів 1-4 класів, а у співвідношенні до загальної кількості учнів близько 22% дітей.

            Лише на організацію харчування дітей у таборах з денним перебуванням залучено близько 230 тисяч гривень.

         Завдяки рішенню 37  сесії шостого скликання Гадяцької районної ради від 15.05.2015 та відповідних рішень міської і 16 сільських рад в рахунок субвенції на організацію оздоровлення та харчування  дітей в таборах з денним перебуванням залучено 114340 гривень. Суттєву підтримку отримали діти Березоволуцької ( 6 тис.), Краснознаменської  (12 тис), Краснолуцької (11.48 тис), Лютенської (10.5 тис),  В-Будищанської (8 тис), Рашівської (7.5 тис), ), Сватківської (7.0 тис),   Сарської (6.3 тис), Вельбівської (6 тис), Качанівської (6 тис) , П-Роменської (6 тис), Біленченківської (5.8 тис), Мартинівської (5.16тис),  Ціпківської (3.0 тис),Римарівської (2 тис), Гречанівської (2 тис), загальноосвітніх шкіл. Адміністраціям 9 шкіл надана допомога місцевими сільськогосподарськими підприємствами в рахунок соціальних угод на суму понад 46550 гривень. Напрриклад,  ТОВ "Нові мости"(Лисівка) - 2730 грн ,ТОВ ім.Довженка (Лютенька)- 11200 грн.,ТОВ "Вікторія-Агро" (Розбишівка) -1800 грн ,ПРАТ "Райз-Максимко" (Середняки)-4000грн, ПП "Ручки-Агро (Ручки)- 3780 грн, ГО "Громада" (Книшівка)-2510 грн. Витрати на харчування 28 дітей у таборі «Сонечко» Соснівської ЗОШ І-ІІ ступенів взяло на себе місцеве сільськогосподарське підприємство «Маяк»

Без бюджетної і спонсорської підтримки залишились табори у школах міста та єдиної із сільських- Веприцької ЗОШ І-ІІІ ступенів. Гадяцькою міською радою на оздоровлення дітей  виділено  10 тис грн.,але , враховуючи кількість міських таборів ,цих коштів вкрай недостатньо. Тому,оздоровлення дітей у них відбувається за кошти (добровільні внески)  батьків.  Отже 250 дітей оздоровлюються  та кошти батьків  на суму близько 70 тисяч гривень.

         Завжди, під час оздоровчого періоду, велика увага надається залученню до оздоровчих заходів дітей, що потребують додаткової педагогічної та соціальної уваги, тобто дітей пільгових категорій.  У загальноосвітніх школах навчаються 27 дітей-сиріт, і дітей позбавлених батьківського піклування. Станом на 05.06.2015 четверо дітей цієї категорії  оздоровлено у  Всеукраїнських дитячих оздоровчих центрах та санаторіях,  а 7 дітей отримали путівки на І тур. В робочому порядку вирішується питання забезпечення путівками 2 дітей, батьки,  яких загинули при виконанні службових обов’язків у зоні проведення АТО; дітей з малозабезпечених сімей; дітей, батьки яких мобілізовані до Збройних Сил України; дітей внутрішньо-переміщених осіб із східних  областей України;  дітей, що перебувають на диспансерних обліках; дітей з багатодітних родин;  дітей постраждалих від наслідків аварії на ЧАЕС;  дітей-інвалідів та інших категорій дітей.

         Як уже зазначалося, переважна більшість учнів 1-4 класів даних категорій мають змогу відпочивати в таборах з денним перебуванням   безкоштовно, за рахунок спонсорських і залучених коштів.

Водночас, зростає навантаження на можливість оздоровлення дітей пільгових категорій у позаміських закладах оздоровлення та відпочинку дітей на пільгових умовах, передбачених районною та обласною Програмами оздоровлення та відпочинку дітей. Велика роль у вирішенні цих завдань належить профспілковим, господарським органам, власникам суб’єктів господарювання, спонсорам, батькам дітей, а відділ, і адміністрації шкіл всіляко сприяють пошуку таких дітей, оздоровленню дітей членів профспілки працівників освіти і науки.

         Отже завдяки підтримці районної державної адміністрації, районної, міської, та сільських рад, сільськогосподарських підприємств району, субєктів підприємницької діяльності  оздоровчий сезон розпочато своєчасно  і  якісно.   

Начальник                                                                                      І.В.Гулей

Пошук
Календар
«  Травень 2019  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія


Відділ освіти  
 Гадяч © 2019 Зробити безкоштовний сайт з uCoz