Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6562
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу




Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

Про відділ освіти у 2010 - 2011 навчальному році

 В районі функціонує 38 дошкільних закладів, в яких виховується 1661 дитина. 4621 учень Гадяччини навчаються в 37загальноосвітніх навчальних закладах, у тому числі: спеціалізованих – 7; ЗОШ І ступеня - 3; ЗОШ І- ІІ ступенів - 15; ЗОШ І-ІІІ ступенів - 18. В районі у 2011 році реалізується 10 освітянських цільових програм. Для обдарованої учнівської молоді функціонує районне наукове товариство учнів – членів МАН, будинок дитячої та юнацької творчості, дитяча юнацько – спортивна школа. Учні шкіл міста  користуються електронними щоденниками. У районі діє літературна студія «Провесінь».Рівень забезпеченості шкіл сучасними комп’ютерними комплексами (НКК) становить 86 відсотків. В районі працюють 36 навчально – комп’ютерні комплекси. До мережі Інтернет підключено всі загальноосвітні навчальні заклади  району. Між відділом освіти , науково – методичним центром Гадяцької райдержадміністрації, навчальними закладами ( створено 21.10.2010 року), Полтавським ОІППО, головним управлінням освіти і науки працює електронна пошта. Всі вчителі базових дисциплін  пройшли навчання ефективному використанню інформаційно – комунікаційних технологій у навчальному процесі та підвищення кваліфікації педагогічних працівників за програмою Intel «Навчання для майбутнього». Всього в районі 1073 педагогічних працівників.

 Упродовж останніх років в Гадяцькому районі реалізовувались ряд обласних програм, які стосуються розвитку освітньої галузі; зокрема, у 2010 році таких програм було 10, з них 4 програми затверджені рішеннями обласної ради, 6 програм затверджені іншими розпорядчими документами. У 2010 році закінчився термін дії кількох із них - обласної програми підтримки роботи з обдарованою молоддю на 2008-2010 роки, обласної програми «Шкільний автобус», обласної програми переоснащення матеріально-технічного забезпечення навчального процесу на 2004-2010 роки, програми професійної орієнтації учнівської молоді на здобуття актуальних на ринку праці професій та спеціальностей у 2008-2010 роках. Разом з тим, ряд передбачених ними заходів потребують продовження реалізації. Інші програми та заходи потребують перегляду, оптимізації та приведення у відповідність до нинішніх суспільно-економічних реалій.
 Крім того, у 2010 році на виконання вимог Указу Президента України від 30.09.10 № 926/2010 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні» розроблено державні цільові програми, спрямовані на розвиток дошкільної, позашкільної освіти, програми з впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій, поліпшення роботи з обдарованою молоддю, підвищення якості природничо-математичної освіти, які передбачають необхідність розроблення відповідних регіональних програм.
 З метою забезпечення системного підходу до вирішення проблем освітньої галузі, підвищення ефективності реалізації в районі державної політики у сфері освіти, координації діяльності місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій щодо забезпечення розвитку освітньої галузі, запобігання дублюванню заходів у різних регіональних програмах розроблено Комплексну програму розвитку освітньої галузі Гадяцького району на 2011-2015 роки, яка включає розділи у відповідності з основними напрямками державної політики у сфері освіти. Необхідність розроблення Програми викликана і новими вимогами щодо якості освіти, забезпечення рівного доступу дітей та молоді до якісної освіти, потребою вироблення системних дієвих механізмів забезпечення стабільного розвитку галузі.
            В районі потребують оптимізації система дошкільної, загальної середньої, позашкільної,  удосконалення – система переходу до профільного навчання, роботи з обдарованими дітьми та молоддю,  кадрова політика у сфері освіти.
Недостатнє фінансування дошкільної освіти  є причиною незадовільного стану матеріально-технічного та навчально-методичного забезпечення таких закладів.
 Суттєвих змін потребує стан матеріально-технічного забезпечення загальноосвітніх навчальних закладів. В Гадяцькому районі на початок 2010/2011 навчального року налічувалося лише 1 сучасний навчальний кабінетів природничо-математичного циклу. Забезпеченість лабораторним обладнанням кабінетів фізики, біології та хімії становить близько 23 %. Це негативно впливає на якість проведення лабораторно-практичних робіт із природничих предметів, рівень обізнаності учнів із експериментальними методами, не дозволяє забезпечити дотримання вимог відповідного державного стандарту освіти.
 Потребує істотного поліпшення стан забезпечення навчальних закладів компютерною технікою. Внаслідок першочергового забезпечення комп’ютерами та комп’ютерними комплексами сільських шкіл відповідно до Державної програми «Інформаційні та комунікаційні технології в освіті і науці» на 2006-2010 роки, в районі склалася стійка диспропорція у рівні оснащення навчально-комп’ютерними комплексами сільських (11 учнів на 1 персональний комп’ютер) та міських (16 учнів на 1 персональний комп’ютер) шкіл. Крім того, 36 відсотків компютерної техніки (13 навчально-компютерних комплексів), яка використовується у загальноосвітніх навчальних закладах області, є морально застарілою та потребує оновлення.
 Показник підключення загальноосвітніх навчальних закладів в районі до мережі Інтернет складає 100 відсотків, але в сільських навчальних закладах інтернет низько швидкісний (2G).
 Hеобхідно забезпечити і систематичне та якісне підвищення професійного рівня вихователів, педагогів, лаборантів.
В районі функціонує 3 позашкільних навчальних заклади,але наповнюваність учнями нижча від загальнодержавного середнього показника охоплення дітей позашкільною освітою. Здобуття якісної позашкільної освіти ускладнюється  незадовільним станом матеріально-технічної та навчальної бази позашкільних навчальних закладів.
 Розв’язання цих та ряду інших проблем потребує скоординованих на районному рівні дій місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, всих підрозділів відповідних державних служб.
 Програма розроблена з урахуванням особливостей розвитку освітньої сфери регіону, сформованих традицій, тенденцій розвитку та принципу програмно-цільового забезпечення фінансування галузі. 
 
 
Пошук
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія






Відділ освіти  
 Гадяч © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz