Відділ освіти м. Гадяч


Ви увійшли як Гість Група "Гості" | Мій профіль | Вихід 
Вітаю Вас Гість

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 6562
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Форма входу




Корисні лінки

Архів новин 2015
Архів новин 2014
Архів новин 2013
Архів новин Січень – Травень 2011

Звернення

ЗВЕРНЕННЯ

відділу освіти Гадяцької райдержадміністрації

до батьківської громадськості

 

                Шановні батьки!

                Настає пора літніх канікул, літнього відпочинку, літніх розваг. Найулюбленіша дитяча пора. І разом з тим найвідповідальніша пора для дорослих. Адже головною задачею при організації літнього відпочинку та оздоровлення дітей є безпечна організація дитячого дозвілля. При цьому діти повинні не тільки відпочити від навчальних занять, але й фізично загартуватися, отримати заряд здоров’я на цілий рік. Дуже важливо при цьому дотримуватися елементарних правил безпечної поведінки. І якщо діти через пустощі та легковажність можуть нехтувати правилами безпечної поведінки, то ми дорослі ніколи не повинні забувати, що біду набагато легше попередити, чим потім жалкувати через власний недогляд…

 

                В літній період, за статистикою Державтоінспекції, стрімко зростає крива показників дитячого дорожньо-транспортного травматизму. Головною причиною таких сумних випадків стає, як правило, бездоглядність дітей у вільний час, необережність та безтурботність у ставленні до виконання Правил дорожнього руху. Часто, придбавши модного велосипеда, мопеда чи скутера, ми задоволено потираємо руки, мовляв, тепер проблема дозвілля дитини вирішена. Та разом з тим забуваємо головне: тепер наша дитина – водій транспортного засобу, повноправний учасник дорожнього руху. Тож варто провести навчання з дитиною про основні вимоги Правил дорожнього руху, і якомога частіше нагадувати про необхідність їх виконання. В школі постійно проводяться заходи з профілактики дорожньо-транспортного травматизму, та коли батьки не прищеплюють своїй дитині культуру поведінки на вулиці, то вся праця педагогів – даремна. Дуже важливо нам, батькам, усвідомити, що ми являємося взірцем для власної дитини. Ніяк ми не змусимо її безпечно поводитися на вулицях та дорогах, коли самі ніколи і ніде не дотримуємося Правил дорожнього руху. Тож давайте разом з дітьми вчити основні вимоги Правил дорожнього руху і разом з ними їх виконувати. Тільки тоді можна сподіватися, що наші діти будуть правильно дотримуватися наших вказівок щодо обачної та безпечної поведінки на вулицях та дорогах.  

 

                З 1 червня офіційно в Україні розпочинається купальний сезон, а в Полтавській області на водних об’єктах вже загинули троє осіб. За статистикою у минулому році в Полтавській області на воді загинуло 104 особи, з них 8 дітей.               Однією з основних причин загибелі людей на воді є купання в нетверезому стані, а найголовнішою причиною загибелі дітей – безконтрольність та бездоглядність з боку батьків. Найбільша трагедія в тому, що ці дві причини випливають одна з іншої. Часто батьки відпочиваючи на березі водойми, здобрюють свій відпочинок алкогольними напоями, а діти в цей час залишаються без нагляду. В цей час вони і піддаються найбільшій небезпеці, саме через це, згідно статистики і трапляються випадки загибелі дітей на воді. Тож щоб уникнути нещасних випадків під час відпочинку біля річок, ставків, озер, на березі моря, звертаємося з проханням до батьків: в жодному разі ні на хвилинку не залишайте своїх дітей без догляду!

                Крім того, перед тим як вирушити на відпочинок варто запам’ятати декілька основних правил безпечної поведінки під час відпочинку біля води:

                1. Купайтеся тільки у спеціально відведених і перевірених місцях.

                2. Не дозволяйте дітям одразу стрибати до води, заходити треба повільно, щоб організм встиг призвичаїтись до перепаду температур. Попередньо перевірте місце, де будуть купатися діти.

                3. Не дозволяйте дітям довго знаходитися у воді. Пам’ятайте, що перше купання взагалі повинно тривати не більше 15…20 хв.

                4. Категорично забороняється стрибати до води використовуючи різні пристосування («тарзанки» та т. і.)

                5. Забороняється використовувати саморобні плавзасоби.

                6. Не можна користуватися плавзасобами (надувними кругами, матрацами) на глибокій воді, якщо дитина не вміє плавати.

                7.  Не дозволяйте дітям довгий час знаходитися на сонці. При перших ознаках перегрівання чи сонячного удару, негайно приберіть дитину в тінь, змочіть скроні водою, дайте прохолодного питва, зверніться до лікаря.

                8. НЕ ЗАЛИШАЙТЕ ДІТЕЙ БЕЗ ДОГЛЯДУ!

                Не менш важливо для збереження життя і здоров’я дітей під час літніх канікул проводити роз’яснювальну роботу про запобігання виникненню пожеж, оскільки за статистикою 10% пожеж в Полтавській області трапляється через дитячі пустощі з вогнем.

                Щоб уникнути нещасних випадків, травмуванню та загибелі дітей під час пожеж, пояснюйте їм небезпечність ігор з сірниками, навчайте правильному користуванню газовими побутовими приладами, обмежте доступ до легкозаймистих та вибухонебезпечних речовин. Навчайте дітей діям при виникненні пожежі, умінню правильно повідомити в пожежну частину про випадок пожежі.

                Під час відпочинку на природі суворо дотримуйтесь правил розкладання вогнищ, не залишайте не погашені вогнища, утримайтесь від розкладання вогнищ в спекотний і посушливий період. Не спалюйте сміття і відходи.

                При виявленні вибухонебезпечних та підозрілих предметів одразу звертайтеся до місцевих підрозділів МНС (тел. 101).

 

                У літній період традиційно великий ризик отруєння дітей грибами, ягодами, неякісними продуктами харчування, укусів комах, тварин. Тому контролюйте якість придбаних продуктів харчування, не купуйте овочі та фрукти на стихійних ринках, не допускайте контакту дітей з бродячими та бездомними тваринами.

                Не займайтеся самолікуванням. При перших ознаках харчового отруєннях негайно звертайтеся до лікаря.

                Уникайте відпочинку у місцях потенційно небезпечних отруйними рослинами,  комахами та плазунами.

 

                Шановні батьки, пам’ятайте, що збереження життя і здоров’я дітей під час літнього відпочинку та оздоровлення залежить від вас. Проводьте роз’яснювальну застережну роботу з дітьми, контролюйте їх режим дня, дотримуйтесь  елементарних правил безпеки життєдіяльності, зробіть відпочинок свої дітей безпечним і незабутнім!

               

 

 

Головний спеціаліст

відділу освіти райдержадміністрації                                                                   Р.В. Кузьменко
Пошук
Календар
«  Листопад 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Гадяч
free counters Національна дитяча "Гаряча лінія"-Національна дитяча гаряча лінія Національна гаряча лінія






Відділ освіти  
 Гадяч © 2024 Зробити безкоштовний сайт з uCoz